Szerző: Zágorhidi Czigány Ákos | kategória:
Oszkói Hírek | 2010, 08 25 |
2 hozzászólás |
Újdonságok az előzetes programtervhez képest:
- Vendégünk lesz Schäffer Erzsébet a Nők Lapja közismert újságírója, aki 16 órától kedvenc „Útközben” történeteit meséli a Gombás-pincében. Ugyanitt dedikálási és könyvvásárlási lehetőség is lesz.
- 11 óra 30-tól szőlőhegyi szentmise keretében hegyikapu-avatás, illetve szőlő- és borszentelés lesz a szőlőhegy főbejáratánál, az öreg tölgyfák alatt.
- Az eset fénypontját ismét a „Kriszti és a Magyarucca” zenekar koncertje adja, akik már tavaly is elvarázsolták a közönséget!
Nevezéseket várunk még a VI. Hegyháti Főzőversenyre! Minden ügyes főzőcskéző bemutathatja tudományát a nagyközönség és a zsűri számára.
Örömmel vennénk, ha továbbítanád a rendezvény hírét és programját ismerőseid felé.
További információk: www.oszko.hu/programok/mulatsag
Találkozzunk ott, ahova még a madár is kikapcsolódni jár!
2010 10 16 | 08:10
Bocsánat a zavarásért nekem csak egy nagy kérésem volna!
A minap láttam Oszkoról egy részletet a DUNA Televizióban, ami nagyon érdekes volt.Sokan nem is tudtak /velem együtt/ arról,hogy létezik ez a falu és milyen hagyományokat őriz.Köszönjük,hogy megismerhettük hagyományőrző kultúrájukat is.
Ebben láttam többek közt Csejtei László rétesét ami nagyon megnyerte tetszésemet.
Elkészítettem, tényleg fenséges íze van és ami még könnyű elkészíteni a mi hagyományos nyújtogatási készítés után./Én zalai születésü vagyok/
Csak egyet nem tudtam megcsinálni a tökös túróst aminek a recepjét nem volt időm leírni.
Csak gratulálni tudok és nagyon jó egészséget kívánok a falu minden lakójának.
Erdősné Debrecen
2010 09 07 | 20:57
Reméljük megint jó idő lesz!